top of page

Dlaczego warto nam zaufać?

Zapraszamy na kursy prawa jazdy do Czech lub na Słowację

Obecnie realizujemy kursy w kategoriach: A B C Ce

Czas jest uzależniony od kategorii, przeciętnie jest to od 30 do 45 dni.

W tym czasie zawarty jest meldunek, kurs, jazdy, badania itp.

Wszystkie formalności są po naszej stronie.

Mamy dwie szkoły jazdy. Jedna w Pradze w Czechach , druga w Bratysławie na Słowacji. Kwestia tego gdzie odbedzie się kurs zależy od kilku czynników , które omawiamy telefonicznie lub na spotkaniu osobistym u nas w szkole.

Po szczegóły zapraszamy do kontaktu telefonicznego +420721164969

Pod tym numerem jest również komunikator WhatsApp

Kontakt:slowackieprawojazdy@gmail.com

Motorcycle Test

LEGALNE CZESKIE PRAWO JAZDY

Prawo jazdy

Driving Lesson
Driving School
Riding in a Car

Legalne czeskie prawo jazdy

LEGALNE CZESKIE PRAWO JAZDY


Masz dość niezdawania kolejnych egzaminów na prawo jazdy w Polsce? A może w ogóle nie chcesz przystępować do egzaminu na prawo jazdy w naszym kraju, bo i tak wiesz, że polegniesz? Szukasz jednak sposobu na to, by uzyskać odpowiednie uprawnienia? Odpowiedzią na Twoje oczekiwania może być czeskie prawo jazdy! Dlaczego akurat powinieneś zainteresować się egzaminem prawa jazdy w Czechach? Jak zdobyć prawo jazdy w Czechach w legalny sposób? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście!

CORAZ WIĘCEJ PROBLEMÓW ZE ZDAWALNOŚCIĄ NA PRAWO JAZDY W POLSCE – SKĄD TO SIĘ BIERZE?

Na początek warto ustalić, skąd w ogóle poszukiwanie alternatywnych sposobów na zdobycie prawa jazdy. Dlaczego Polacy nie chcą zdawać w swoim kraju egzaminów na prawo jazdy? Wszystko to oczywiście efekt bardzo niskiej zdawalności. Jak wskazują dane podawane przez ośrodki egzaminacyjne, zdawalność w naszym kraju to zalewie 40% za pierwszym razem. Jeśli porównamy dane z innych krajów, to szybko dojdziemy do wniosku, że tam zdawalność wynosi w granicach 80-97%, więc z pewnością warto rozejrzeć się za innymi sposobami na zdobycie prawa jazdy.

Skąd takie problemy ze zdawalnością w naszym kraju? Powody tak naprawdę mogą być różne. Czasami to efekt stresu i naszej małej wiary w swoje umiejętności. W innych przypadkach to efekt słabej nauki i wyboru nieodpowiedniego ośrodka szkolenia kierowców. Innym razem problemy ze zdawalnością to efekt trafienia na bardzo wymagającego egzaminatora.

Efektem tego jest oczywiście niezdanie egzaminu i konieczność kolejnego podejścia. Całe szczęście istnieją pewne sposoby na to, by uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności, ponieważ można odbyć kurs i zdawać na egzamin prawa jazdy w Czechach.

KURS I EGZAMIN PRAWA JAZDY W CZECHACH – DLACZEGO AKURAT TUTAJ?

Dlaczego akurat Polacy decydują się na odbycie kursu i egzaminu na prawo jazdy w Czechach? Dlaczego akurat to właśnie Czechy powinny stać się naszym miejscem docelowym? Okazuje się, że powodów jest całkiem sporo! Przede wszystkim wskazuje się, że zdawalność prawa jazdy w Czechach to ponad 97% i to już za pierwszym razem. 

Jeśli porównamy te dane z tymi z Polski to dojdziemy do wniosku, że nie mamy czym się chwalić, ponieważ w Polsce tylko 40% kursantów zdaje egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Skąd taka rozbieżność? Czesi, choć zasady przeprowadzania egzaminów ustalają w oparciu o takie same przepisy unijne, co i Polska, to nie komplikują ich zbytnio. Dlatego efektem tego są o wiele szybsze kursy oraz prostsze egzaminy, a to oznacza również większą

zdawalność.

INTENSYWNE KURSY NA PRAWO JAZDY

Chciałbyś w końcu mieć prawo jazdy? Pomimo wielu starań, nie udało Ci się go zdać w Polsce? Ciekawą propozycją może okazać się wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech! Dlaczego nie chcemy zdawać egzaminu na prawa jazdy w Polsce?

DLACZEGO NIE CHCEMY ZDAWAĆ EGZAMINU NA PRAWO JAZDY W POLSCE?

Kurs na prawo jazdy to pierwszy i zarazem obowiązkowy krok do tego, by w naszym kraju uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami i usiąść za kierownicą. Zanim jednak zaczniemy oddawać się tej przyjemności, czeka nas nie lada wyzwanie. O ile kurs zwykle kończy się sukcesem, tak egzamin niestety już nie. Powody tego bywają różne.
Czasami stres bierze górę. W innych przypadkach to skutek uczęszczania na naukę jazdy do nieodpowiedniego ośrodka szkoleniowego, ale nie tylko. Często również sami przykładamy się do tego, że nie zdajemy egzaminów, zwłaszcza jeśli nie przykładamy się wcześniej do nauki. Tylko co robić, gdy bardzo potrzebujemy prawa jazdy, a mamy już za sobą jeden lub kilka niezdanych egzaminów? Ciekawym pomysłem może okazać się wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech!

WYJAZDY NA EGZAMIN PRAWA JAZDY DO CZECH – SKĄD TAKI POMYSŁ?

Dlaczego akurat wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech? Skąd w ogóle Polakom przychodzą do głowy takie pomysły? Wszystko to zasługa tego, że egzamin na prawo jazdy w Czechach uważany jest za dużo łatwiejszy niż w Polsce. Na potwierdzenie tych słów można sprawdzić dane statystyczne, które wskazują, że egzamin w Czechach za pierwszym razem zdaje ponad 97% osób, gdzie w Polsce zdawalność za pierwszym razem wynosi około 40%. Nie bez znaczenia pozostaje również sam fakt, że czeskie prawo jazdy jest honorowane w Polsce, a jedyne, co trzeba zrobić, to przetłumaczyć je i nosić wraz z oryginałem.

KURS NA PRAWO JAZDY W CZECHACH - JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE? 

Co powinniśmy wiedzieć o samym kursie? Jak wygląda kurs na prawo jazdy w Czechach? Jak już wspomnieliśmy, wszystkie formalności są o wiele krótsze niż w Polsce. Po ukończeniu kursu i uzyskaniu zaświadczenia lekarskiego można przystąpić do egzaminu. 

W Czechach egzamin składa się z trzech części. W pierwszym etapie rozwiązuje się test wyboru na komputerze, gdzie trzeba odpowiedzieć na 25 pytań. W drugiej części egzaminu odpowiada się na dwa spośród 25 pytań dotyczących znajomości obsługi samochodu. 

Trzeci etap odbywa się w towarzystwie instruktora oraz egzaminatora (urzędnika z gminnego wydziału komunikacji). Co ciekawe praktyczna część egzaminu odbywa się na tym pojeździe, na którym odbywaliśmy szkolenie i obejmuje on jazdę w mieście, jak również poza nim.

Wyjazdy na egzamin prawa jazdy do Czech – czy to faktycznie dobry pomysł? Wydawać by się mogło, że wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech to jedyne słuszne wyjście, gdy nie jesteśmy w stanie zdać egzaminu w naszym kraju. Jednak istnieją pewne bariery, o których musimy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taki wyjazd. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim od obcokrajowców, którzy chcą zdawać prawo jazdy w Czechach, podczas egzaminów wymaga się pewnych dokumentów. Jakich dokładnie? Musimy posiadać meldunek tymczasowy na co najmniej 185 dni przed egzaminem na terenie Czech.  

WYJAZDY NA EGZAMIN PRAWA JAZDY DO CZECH – CZY TO FAKTYCZNIE DOBRY POMYSŁ? 

Wydawać by się mogło, że wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech to jedyne słuszne wyjście, gdy nie jesteśmy w stanie zdać egzaminu w naszym kraju. Jednak istnieją pewne bariery, o których musimy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taki wyjazd. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim od obcokrajowców, którzy chcą zdawać prawo jazdy w Czechach, podczas egzaminów wymaga się pewnych dokumentów. Jakich dokładnie? Musimy posiadać meldunek tymczasowy na co najmniej 185 dni przed egzaminem na terenie Czech.

KURSY UDOSKONALAJĄCE DLA KIEROWCÓW

OFERTA SKIEROWANA DLA OSÓB, KTÓRE UKOŃCZYŁY 18 ROK ŻYCIA

Zasady ubiegania się o prawo jazdy w Czechach nie różnią się zbytnio od tych, które obowiązują w naszym kraju. Oznacza to, że z oferty może skorzystać każdy, kto ukończył 18. rok życia. Nie ma znaczenia płeć, poglądy religijne, czy też status społeczny. Każdy, kto ukończył osiemnasty rok życia, może zdecydować się na wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech.

OFERTA SKIEROWANA DLA OSÓB, KTÓRE NIE ZDAŁY EGZAMINU NA PRAWO JAZDY W POLSCE

Nie zdałeś egzaminu na prawo jazdy w Polsce? Masz za sobą jeden niezdany egzamin w Polsce? A może to już drugi lub trzeci egzamin, który zakończył się fiaskiem? Chciałbyś w końcu odbyć egzamin w miejscu, w którym egzaminatorzy nie są tak surowi? Idealnym wyborem mogą okazać się dla Ciebie właśnie Czechy. Pomimo tego, że w Czechach zasady przeprowadzania egzaminów ustalane są na podstawie tych samych przepisów unijnych, co w Polsce, to nie komplikuje się tutaj ich. Dzięki temu cała procedura przebiega sprawnie i bezproblemowo, a przez to, że egzaminy są łatwiejsze, łatwiej się tutaj zdaje. Można zatem śmiało stwierdzić, że to zupełne przeciwieństwo egzaminów w Polsce, ponieważ tutaj przepisy są bardzo skomplikowane, przez co również egzaminatorzy więcej wymagają od kursantów, którzy nie zawsze są w stanie sobie z tym poradzić. Efektem tego jest niezdanie egzaminu i rosnący stres z powtórkowych podejść. Oferta skierowana dla osób, które chcą popracować lub studiują w Czechach.

NIE MASZ STAŁEJ PRACY W POLSCE?

Nie masz nic przeciwko podjęciu pracy poza granicami naszego kraju? A może po prostu chciałbyś związać swoją przyszłość z Czechami? Jeśli podejmiesz tutaj pracę, to również możesz odbyć kurs na prawo jazdy i zdawać egzamin w Czechach. A może jesteś studentem i przebywasz w Czechach? Chciałbyś ten czas dobrze wykorzystać i na przykład zdać prawo jazdy? Chętnie Ci w tym pomożemy! Oferta skierowana dla osób, które mają lub mogą zdobyć tymczasowy meldunek w Czechach

Motorcycle School

NAUKA JAZDY — INFORMACJE

Nauka bez granic

Czeskie prawo jazdy to miejsce stworzone z pasji, z jasną wizją i nieustającym zaangażowaniem w edukację łatwo dostępną i w dobrej cenie. Od roku 2000, z naszych kursów skorzystały już setki osób chcących posiąść podstawową wiedzę lub rozwijać posiadane umiejętności na swojej drodze do pełnego opanowania nauczanej przez nas dziedziny.

Będąc liderem na rynku, Nauka jazdy w mieście Warszawa i okolicach, zapewniamy dostęp do wielu zajęć i kursów dla słuchaczy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Kontakt

BIURO PRASOWE

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością naszego biura prasowego, najnowszymi informacjami na temat naszej działalności oraz listą kontaktową, które prowadzi Czeskie prawo jazdy. Zawsze cieszymy się z kontaktu z naszymi kursantami, więc jeśli chcesz przesłać nam swoje komentarze lub zaproponować artykuł, skontaktuj się z nami!

Riding in a Car

10 PODSTAWOWYCH PORAD DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kontakt
Motorcycle Training

PLAN ZAJĘĆ NA NASTĘPNY SEMESTR

Kontakt
Driving Test Report

CZESKIE PRAWO JAZDY - O KADRZE

Kontakt

KONTAKT

500 Terry Francois Street, 6th Floor. San Francisco, CA 94158

123-456-7890

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page